Drukuj dokument Rejestr zmian dokumentu

Uzasadnienie ustalenia innej wysokości wynagrodzenia stałego dla Członków Zarządu Spółki Energa Informatyka i Technologie Sp. z o.o.

Uzasadnienie ustalenia innej wysokości wynagrodzenia stałego dla Członków Zarządu Spółki Energa Informatyka i Technologie Sp. z o.o.

 

Energa Informatyka i Technologie zgodnie z obowiązującą w Grupie Energa Polityce IT jest centrum wiedzy i kompetencji IT i odpowiada za świadczenie Usług IT, w tym utrzymania infrastruktury IT oraz Systemów IT funkcjonujących w Grupie Energa.

Ponadto EITE odpowiada za opracowanie Strategii Rozwoju Usług IT w Grupie oraz opracowuje szczegółowe architektury Systemów IT w zakresie aplikacji, baz danych infrastruktury niezbędne do prawidłowego świadczenia Usług IT.

Dodatkowo EITE optymalizuje portfel Systemów IT wykorzystywanych w Grupie Energa poprzez redukcję nadmiarowych Systemów IT wspierających te same procesy biznesowe w różnych Spółkach Grupy Energa. Unifikując Systemy IT Grupa redukuje koszty świadczenia usług.

Ustalenie innej wysokości części stałej wynagrodzenia możliwe jest w szczególnych okolicznościach dotyczących Spółki bądź rynku na którym ona działa, w tym w przypadku okoliczności dotyczą Spółki ponieważ istnieje ryzyko utraty unikalnych kompetencji, zwłaszcza w przypadku pozyskania kandydatów z rynku lokalnego.

W przypadku spółki Energa Informatyka i Technologie Sp. z o.o. zaistniały przesłanki określone art. 4. ust. 3 uzasadniające ustalenie innej wysokości części stałej wynagrodzenia członków zarządu spółki.

Utworzone przez: Grzegorz Irczuk

Data utworzenia: 2023-01-23

Rejestr zmian dokumentu

Data Edytor Rodzaj zmiany
2023-01-23 Grzegorz Irczuk Publikacja od 2023-01-23 09:04