Drukuj dokument Rejestr zmian dokumentu

Uzasadnienie ustalenia innej wysokości wynagrodzenia stałego dla Członków Zarządu Spółki ENERGA Kogeneracja Sp. z o.o.

Podstawowa działalność spółki związana jest z produkcją ciepła w wodzie gorącej, parze technologicznej i energii elektrycznej. Działalność operacyjna prowadzona jest w: Elblągu, Kaliszu, Żychlinie i Wyszogrodzie. Energia elektryczna produkowana w ENERGA Kogeneracja dostarczana jest do systemu elektroenergetycznego.

 

Planowane jest przeprowadzenie modernizacji poprzez wymianę paliwa produkującego energie i ciepło z węgla na gaz. Wiąże się to kompleksową wymianą wszystkich instalacji produkcyjnych. Realizacja projektu zaplanowana jest na lata 2020 – 2024.

 

Ustalenie innej wysokości części stałej wynagrodzenia możliwe jest w szczególnych okolicznościach dotyczących Spółki bądź rynku na którym ona działa, w tym w przypadku spółki ENERGA Kogeneracja  Sp. z o.o. zaistniały przesłanki określone art. 4. ust. 3 uzasadniające ustalenie innej wysokości części stałej wynagrodzenia członków zarządu spółki, okoliczności dotyczą Spółki ponieważ istnieje ryzyko utraty unikalnych kompetencji, zwłaszcza w przypadku pozyskania kandydatów z rynku lokalnego a poziom i praktyka rynkowa wynagrodzenia istotnie odbiegają od proponowanych warunków.

Utworzone przez: Przemysław Majewski

Data utworzenia: 2020-12-10

Rejestr zmian dokumentu

Data Edytor Rodzaj zmiany
2020-12-10 Katarzyna Witt Publikacja od 2020-12-10 09:11