Drukuj dokument Rejestr zmian dokumentu

Komunikat Rady Nadzorczej ENERGA SA w sprawie postępowania kwalifikacyjnego na funkcję Prezesa Zarządu ENERGA SA, Wiceprezesa Zarządu ENERGA SA ds. Finansowych oraz Wiceprezesa Zarządu ENERGA SA ds.

Rada Nadzorcza ENERGA SA zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na funkcję Prezesa Zarządu ENERGA SA, a także Wiceprezesa Zarządu ENERGA SA ds. Finansowych oraz Wiceprezesa Zarządu ENERGA SA ds. Strategii Rozwoju (na podstawie art. 19a w związku z art.69a ust. ustawy 3 z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2003 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka zarządu w niektórych spółkach handlowych oraz Statutu Spółki). Uchwałami z dnia 28.05.2012 r.

Rada Nadzorcza postanowiła powierzyć funkcje:

1. Prezesa Zarządu ENERGA SA III kadencji Panu Mirosławowi Bielińskiemu.

 2. Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych III kadencji Panu Romanowi Szyszko

 3. Wiceprezesa Zarządu ds. Strategii Rozwoju III kadencji Panu Wojciechowi Topolnickiemu

 

Mirosław Bieliński prezes Zarządu ENERGA SA  jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Ekonomiki Produkcji. Po ukończeniu studiów pracował jako robotnik, następnie w działach finansowo-księgowych kilku trójmiejskich firm. W 1989 roku związał się z jedną z najbardziej cenionych polskich firm konsultingowych - DORADCA. Przeszedł w niej od stanowiska młodszego konsultanta do partnera, członka zarządu i współwłaściciela. Był odpowiedzialny za duże projekty doradcze, wymagające tworzenia dużych zespołów i bardzo skrupulatnej realizacji wyznaczonych celów. Od 2002 roku poszukiwał projektów typu interim management, łączących w sobie konsulting z zarządzeniem. Od 2008 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu ENERGA SA.

Roman Szyszko  wiceprezes Zarządu ENERGA SA ds. finansowych jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim oraz finansów na Strathclyde University w Wielkiej Brytanii. Jest doświadczonym specjalistą do spraw inwestycji kapitałowych i zarządzania płynnością finansową. Pełnił m.in. funkcję członka zarządów w banku Dexia Kommunalkredit Polska S.A. oraz w Banku Komunalnym S.A (Nordea Bank Polska).Wcześniej był m.in. pracownikiem naukowo-badawczym w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku, gdzie zajmował się analizami zmian efektywności w okresie po wprowadzeniu przekształceń własnościowych. Od 2008 r. pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Finansowych ENERGA SA.

Wojciech Topolnicki wiceprezes Zarządu ENERGA SA ds. strategii rozwoju jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej oraz Ecole Supérieure de Commerce w Rouen. Karierę zawodową rozpoczął w 1998 r. jako asystent w Credit Commercial de France. W latach 1999-2002 pracował jako senior w dziale Audytu i Doradztwa Gospodarczego w Arthur Andersen Sp. z o.o. Następnie w latach 2002-2006 pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego oraz kontrolera finansowego w EADS PZL „Warszawa-Okęcie" SA. W okresie 2006-2008 prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie corporate finance. W latach 2008 -2011 był wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych PGE SA. Oprac. Departament Komunikacji Korporacyjnej ENERGA SA

Utworzone przez: Bozena Dubicka

Data utworzenia:

Rejestr zmian dokumentu

Data Edytor Rodzaj zmiany
2012-05-31 Bożena Dubicka Edycja
2012-05-31 Bożena Dubicka Edycja
2012-05-31 Bożena Dubicka Edycja
2012-05-31 Bożena Dubicka Publikacja od